Nemcsak a Gap-szindrómával kapcsolatban hallhatunk arról, hogy a napjainkban egyre több egészségügyi, idegrendszeri problémával élő gyermek (és felnőtt) egyik legszembetűnőbb mutatója világunk szennyezettségének. A Gaps is tulajdonképpen nemcsak egy diéta, hanem egy komplex életmód. Nemcsak étkezésünkben kell itt a lehető legjobban "visszatérni a természethez", hanem életünk egyéb területein is.
Régebbi bejegyzésemben említettem már, hogy mi nem az étrenddel, hanem a méregtelenítéssel, környezetünk természetesebbé tételével kezdtük a változtatást.
Ezek a változtatások röviden:
- Vegyszerek minél teljesebb körű kiiktatása a háztartásból (ecet, citromsav, szódabikarbóna, mosószóda, 100%-os illóolajok, és egyéb praktikák bevezetése)
- Tisztálkodó és szépítő szereink szinte teljes körű vegyszermentesítése (házi szappan, shea vaj, kakaóvaj, kókuszolaj, 100%-os illóolajok, bio fogkrém és egyéb praktikák bevezetése)
- Növénytápok és növényvédő szerek helyett komposzt, bio növényvédő szerek bevezetése
- betegség esetén antibiotikumok, kemikáliák helyett homeopátia, természetes gyógymódok, gyógynövények, türelem(!)
- befőzéskor tartósítószerek teljes körű kiiktatása
- minél több feldolgozatlan, természetes élelmiszer
- reggel frissen préselt zöldség+gyümölcslé
- törekvés a természetben töltött szabadidős programokra
- Pozitív gondolkodás=gondolati méregtelenítés (erről nem beszél a GAP-könyv, de nagyon fontos)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése
Szia!
Szeretném, ha megjegyzéseiddel, hozzászólásaiddal segítenél nekem kitalálni, hogy mi is az, ami az olvasóimat legjobban érdekli, mi is az, amiben segíteni tudnék?